Rusza III edycja projektu Rzecznicy Talentów!

Jak chronić własność intelektualną? Jak zabezpieczyć efekty pracy naukowej? Jak zostać rzecznikiem patentowym i pomagać innym chronić kreatywne pomysły?

Tego wszystkiego dowiecie się podczas spotkań organizowanych przez Fundację JWP Pomysł Patent Zysk w ramach III edycji projektu Rzecznicy Talentów.

„Rzecznicy Talentów” to projekt Fundacji JWP mający na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej wśród studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych uczelni wyższych a także promocję zawodu rzecznika patentowego jako możliwej ścieżki kariery.

Fundacja JWP organizuje III edycję projektu „Rzecznicy Talentów” w roku akademickim 2017-2018 we współpracy z patronami i partnerami projektu. Wykłady organizowane będą głównie w formie transmitowanych on-line webinarów i dostępne dla chętnych z całej Polski.

Dla uczestników zaplanowano dwa stacjonarne spotkania (inauguracyjne i podsumowujące projekt) transmitowane online oraz pięć webinarów przybliżających tematy z zakresu ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej.

Tematy spotkań:

• Inauguracja projektu Rzecznicy Talentów. Rola rzecznika patentowego we współczesnym świecie innowacji – 26 października 2017 roku
• Znaki towarowe – użyteczne narzędzie w strategii przedsiębiorstwa  – 23 listopada 2017 r. o 16:00.
• Wynalazki pod ochroną– patenty, wzory użytkowe, tajemnica przedsiębiorstwa  – 11 stycznia 2018 r. o 16:00.
• Efektywne wykorzystanie wzorów przemysłowych w biznesie  – 28 lutego 2018 r. o 16:00.
• Ochrona własności intelektualnej w Internecie, co zrobić by nie naruszać?  – 21 marca 2018 r. o 16:00.
• Prawa autorskie w pracy naukowej i biznesie  – 24 kwietnia o 15:00.
• Podsumowanie i zakończenie projektu Rzecznicy Talentów edycja III. Szkolenie „Praktycznie (wszystko) o strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie” (rejestracja) – 14 czerwca 2018 r. o 15:00.

Wszystkie spotkania są bezpłatne pod warunkiem dokonania wcześniejszej rejestracji poprzez zakładkę projektu  „Rzecznicy Talentów” na stronie internetowej fundacji JWP.

Projektowi towarzyszyć będzie „Konkurs o staż”. Aktywni uczestnicy projektu mają szansę wygrać płatny, 3-miesięczny staż w jednym z biur Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, w Warszawie, Gdańsku, Krakowie lub Wrocławiu dający możliwości praktycznego przyjrzenia się pracy specjalistów do spraw ochrony własności przemysłowej.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją „Rzeczników Talentów” objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa WyższegoPolska Izba Rzeczników PatentowychPolitechnika WarszawskaSzkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieWydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego,  Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Projekt wspierają także: Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi, Biuro Karier Politechniki WarszawskiejBiuro Karier Politechniki WrocławskiejBiuro Karier Uniwersytetu WrocławskiegoCentrum Transferu i Technologii UJStowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDocFundacja Klaster Life Science KrakówFundacja Kobiety NaukiFundacja NANONET.PLŚląski Klaster Nanoruch społeczny Obywatele Nauki, Nauka i Transfer Wiedzy- Uniwersytet Ekonomiczny w KrakowieInstytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk

Patronami medialnymi Rzeczników Talentów są: Dziennik Gazeta PrawnaRadio KampusTV PWstudentnews.pldlastudenta.plpodprad.pl.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia stron Fundacji JWP oraz partnerów projektu.

Zapraszamy na nasz profil edukacyjny na: facebook.pl/pomysl.patent.zysk

Do pobrania: