Chroń innowacje! – ochrona wynalazków w kraju i na świecie
Chroń innowacje! – ochrona wynalazków w kraju i na świecie
Data i Godzina: 2015-03-17 | 15:00
Miejsce: Warszawa, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79, sala nr 300.

studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, przedsiębiorcy

Szkolenie organizowane w ramach projektu Rzecznicy Talentów edycja II. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się: Jakie rozwiązania techniczne podlegają ochronie? W jaki sposób można efektywnie chronić wynalazki? Co to jest patent? Czym są i do czego służą badania patentowe? Jaki jest przebieg procedury patentowej? Jak można czerpać zysk z wynalazku?

Piotr Godlewski - Rzecznik patentowy
  • Definicja wynalazku
  • Wynalazek a wzór użytkowy- podobieństwa i różnice
  • Gdzie chronić wynalazki?
  • Procedury zgłoszeniowe w Polsce i na świecie
  • Na co zwrócić uwagę, aby uzyskać patent?
  • Przykłady polskich i światowych wynalazków, studium przypadku
  • Badania patentowe, cenne źródło wiedzy dla naukowca
  • Podsumowanie, dyskusja

Szkolenie odbędzie się w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79 w Warszawie, sala nr 300.

W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl

Formularz rejestracyjny

Zapoznałem się i zgadzam się z warunkami REGULAMINU

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym dla potrzeb szkoleniowych Fundacji JWP, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)