Ochrona własności przemysłowej na nowo – praktyczny poradnik dla przedsiębiorców. Weź dotacje na innowacje! – szkolenie w Gdańsku
Data i Godzina: 2016-03-15 | 11:00 - 14:30
Miejsce: Sala 12.13 (piętro XII), Agencja Rozwoju Pomorza S.A. - Olivia Business Center (Budynek Olivia Six) , Al. Grunwaldzka 472D, Gdańsk

Przedsiębiorcy, naukowcy, doktoranci

Przygotuj się na zmiany! 15 kwietnia 2016 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony własności przemysłowej. System ochrony zostanie zrewolucjonizowany, szczególnie w zakresie obejmującym znaki towarowe i wzory przemysłowe. Dowiedz się, co zrobić, by twoje portfolio praw własności przemysłowej pozostało bezpieczne.

Podczas szkolenia specjaliści z kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, korzystając z praktycznych przykładów, wyjaśnią, na czym będą polegały zmiany oraz jak się do nich przygotować i jak wykorzystać je dla osiągnięcia sukcesu rynkowego firmy.

Na szkolenie zapraszają: Fundacja JWP, JWP Rzecznicy Patentowi i Agencja Rozwoju Pomorza.

Do pobrania: zaproszenie na szkolenie "Ochrona własności przemysłowej na nowo – praktyczny poradnik dla przedsiębiorców. Weź dotacje na innowacje!"

Dorota Rzążewska, krajowy i europejski rzecznik patentowy, radca prawny, wspólnik zarządzający Kancelarii JWP

Magdalena Maksimowska, rzecznik patentowy

Łukasz Narloch- specjalista ds. funduszy europejskich, Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

1. Nowelizacja ustawy prawo własności przemysłowej – cele i założenia wprowadzanych zmian, nowości w ochronie znaków towarowych, wzorów przemysłowych i wynalazków.

2. „Rewolucja” w systemie rejestracji znaków towarowych: – co oznacza dla właścicieli oznaczeń, co im daje, a jakie nakłada obowiązki.

• Jak skutecznie chronić znaki towarowe w Polsce po 15 kwietnia 2016?
  • Wspólnotowy czy krajowy znak towarowy? Co wybrać i jak zaoszczędzić?

3. A jeśli nie znak towarowy, to…? Rejestrowanie wzorów przemysłowych po zmianach.

4. Strategiczna ochrona własności przemysłowej w przedsiębiorstwie – 5 kroków do sukcesu.

5. Możliwości pozyskania dofinansowania na ochronę własności intelektualnej (godz. 14.00-14.30).

Rejestracja na szkolenie jest zakończona. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl