Wynalazek … i co dalej? Praktycznie o ochronie patentowej wynalazków
Data i Godzina: 2018-02-20 | 10:00 - 13:00
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Jagiellońska 26, sala konferencyjna (III piętro)

Szkolenie skierowane do uczestników konkursu "Innowator Mazowsza", przedsiębiorców, naukowców.

Fundacja JWP i  kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi serdecznie zapraszają wszystkich uczestników konkursu "Innowator Mazowsza" na szkolenie "Wynalazek … i co dalej? Praktycznie o ochronie patentowej wynalazków".

Małgorzata Trejgis, rzecznik patentowy

10:00-11.30

Część I Własność intelektualna i przemysłowa w przedsiębiorstwie

▪ Co to jest własność intelektualna i przemysłowa w innowacyjnym przedsiębiorstwie?

▪ Rodzaje praw własności przemysłowej

▪ Jedno rozwiązanie- tak wiele praw, terytorialny i czasowy zakres ochrony poszczególnych praw

▪ Co to jest rozwiązanie innowacyjne ? Jak można je chronić?

▪ Patent na wynalazek – czyli czy wszystko można opatentować?

▪ Wynalazek a wzór użytkowy – różnice w podejściu do ochrony

▪ Komu przysługuje prawo do patentu w przedsiębiorstwie? –pojęcie zgłaszającego i twórcy, wspólność prawa do i z patentu.

11.30-11.45 przerwa kawowa

11.45-13.00

▪ Jak chronić wynalazki w Polsce a jak na świecie? Różnice w uzyskiwaniu ochrony, procedury, strategia postępowania.

▪ Studium przypadku

Część II Badania patentowe źródłem wiedzy dla wynalazcy i przedsiębiorcy

▪ Badania patentowe jako źródło wiedzy

▪ Gdzie sprawdzić czy rozwiązanie jest oryginalne?

▪ Co to są badania patentowe?

▪ Czy badania patentowe mogą być źródłem inspiracji dla wynalazcy i przedsiębiorcy?

▪ Podsumowanie, dyskusja

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się w poniższym formularzu. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.

Formularz rejestracyjny

Wyrażam chęć uczestnictwa w szkoleniu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb szkoleniowych Fundacji JWP z siedzibą w Warszawie przy ul. Żelaznej 28/30, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)