„Praktycznie (wszystko) o strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie”
Data i Godzina: 2018-06-14 | 15:00
Miejsce: JWP Rzecznicy Patentowi, Sienna Center ul. Żelazna 28/30 00-833 Warszawa

Uczestnicy projektu "Rzecznicy Talentów, studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, przedsiębiorcy

Fundacja JWP  zaprasza na szkolenie pt. „Praktycznie (wszystko) o strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie. W trakcie spotkania zostanie również podsumowany projekt "Rzecznicy Talentów".

Dorota Rzążewska - rzecznik patentowy, radca prawny

Godz. 15.00-16.30

1. Własność intelektualna w przedsiębiorstwie

• znaki towarowe
  • wzory przemysłowe
  • wynalazki i wzory użytkowe
  • oznaczenia geograficzne
  • prawo do firmy
  • prawa autorskie i prawa pokrewne
  • domeny internetowe
  • know-how / tajemnica przedsiębiorstwa

2.Zasady budowania efektywnej strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w firmie

• Cele biznesowe a dobór instrumentów ochrony
  • Czasowy i terytorialny zakres ochrony praw wyłącznych
  • Cele biznesowe a zakres ochrony

3. Prawa i obowiązki wynikające z posiadanych praw wyłącznych

4. Zarządzanie własnością intelektualną i przemysłową w firmie

• prawa wyłączne jako składnik majątku przedsiębiorstwa
  • prawa wyłączne jako przedmiotu obrotu
  • rola badań znaków towarowych  i wzorów przemysłowych przy tworzeniu strategii firmy
  • monitoring znaków towarowych niezbędnym narzędziem przy tworzeniu nowych oznaczeń przedsiębiorstwa i jego produktów

5. Jeden produkt- tak wiele praw, przykłady strategii ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwach różnych sektorów rynku

6. Podsumowanie i dyskusja

Godz. 16.30- 17.00

Podsumowanie projektu Rzecznicy Talentów, rozdanie certyfikatów, ogłoszenie laureatów konkursu o staż.

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się w poniższym formularzu. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.

Formularz rejestracyjny

Wyrażam chęć uczestnictwa w szkoleniu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb szkoleniowych Fundacji JWP z siedzibą w Warszawie przy ul. Żelaznej 28/30, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)