„Prawo autorskie, ochrona praw twórców do utworu. Dotacje na innowacje” – szkolenie w Krakowie
Data i Godzina: 2016-06-07 | 10:00 - 13:30
Miejsce: biuro CITTRU, ul. Czapskich 4, Kraków, I piętro, sala 109

Przedsiębiorcy, pracownicy jednostek naukowo - badawczych, studenci

Fundacja JWP wraz z Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (CITTRU) oraz ADM Group serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie „Prawo autorskie, ochrona praw twórców do utworu!”.

Dorota Rzążewska, krajowy i europejski rzecznik patentowy, radca prawny,  wspólnik zarządzający kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi

Alicja Kicińska- Fujawa, krajowy i europejski rzecznik patentowy, dyrektor biura JWP Rzecznicy Patentowi w Krakowie

Piotr Iwaszko, doradca ds. projektów inwestycyjnych ADM Group

Godz. 10.00

• Co to jest utwór i  jakie są jego rodzaje?
  • Kto to jest twórca i jakie są jego prawa do utworu?
  • Co to są pola eksploatacji utworu?
  • Czym jest inspiracja a czym plagiat?
  • Jakie są roszczenia dotyczące autorskich praw majątkowych i praw osobistych?

Godz. 11.30-11.45

Przerwa kawowa

Godz. 11.45-12.45

• Jakie zapisy umowne mogą chronić twórcę i jego prawo do utworu przed nieuczciwymi praktykami innych?
  • Ochrona wyników prac badawczych w świetle ustawy prawo autorskie
  • Pracownik- wynalazca, pracownik-twórca- wynalazczość pracownicza, zasady wynagradzania twórców, regulaminy wewnętrzne w przedsiębiorstwie

Godz.12.45-13.30

• Dotacje na innowacje

Rejestracja na szkolenie jest zamknięta. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.