Data i Godzina: 2015-10-27 | 13:30
Miejsce: Qubus Hotel Gdańsk, sala B, ul. Chmielna 47 - 52, 80-748 Gdańsk

Przedsiębiorcy, naukowcy

Fundacja JWP oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zapraszają na bezpłatne szkolenie pt.: „Wynalazki pod ochroną - praktyczny przewodnik o patentowaniu. Dotacje na ochronę własności przemysłowej”.

Podczas szkolenia eksperci ds. ochrony własności przemysłowej wyjaśnią jaka jest różnica pomiędzy wynalazkiem a patentem. Uczestnicy zapoznają się też z krajową procedurą patentowania, z trybem międzynarodowym oraz wspólnotowym. Specjaliści z Kancelarii JWP przedstawią również w jaki sposób przedsiębiorstwo może czerpać korzyści z opatentowanego rozwiązania. Z kolei eksperci z Agencji Rozwoju Pomorza S.A. przybliżą tematykę dotacji unijnych na ochronę własności przemysłowej w polskich przedsiębiorstwach.

Spotkanie będzie miało formę warsztatową, a omawiane tematy będą poparte praktycznymi przykładami.

Po zakończonym szkoleniu Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi pragnie zaprosić Państwa na koktajl z okazji otwarcia biura w Gdańsku.

Do pobrania: Zaproszenie na szkolenie "Wynalazki pod ochroną – praktyczny przewodnik o patentowaniu. Dotacje na ochronę własności przemysłowej"

Iwona Płodzich-Hennig - rzecznik patentowy

Łukasz Narloch – specjalista ds. funduszy europejskich

Wynalazki pod ochroną- praktyczny przewodnik o patentowaniu

Godz. 13:30 - 14:30

• Ochrona własności przemysłowej - możliwe typy ochrony innowacyjnych rozwiązań
  • Patent na wynalazek - podstawowe zasady, ograniczenia i granice patentowania
  • Wzór użytkowy - czyli "mały patent"
  • Przykłady dobrej i złej praktyki przy ubieganiu się o ochronę patentową

Godz. 14:30 - 14:45

• przerwa kawowa

Godz. 14:45 - 15:40

• Prawa podmiotowe - czyli komu przysługuje patent.
  • Procedury patentowe w pigułce- tryb krajowy, międzynarodowy i wspólnotowy
  • Korzyści i cele patentowania w ramach własnej strategii biznesowej, studium przypadku
  • Podsumowanie, dyskusja

Godz. 15:40 - 16:00