Fundacja JWP honorowym patronem konkursu „KOKOS”

KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckiej, to ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.

Misją projektu jest rozwijanie inspiracji naukowych studentów, jak również zwiększenie komercjalizacji konstrukcji studenckich, współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego i wspieranie studenckiej przedsiębiorczości, a także integracja środowisk naukowych.

Organizowany Konkurs wzbudza szerokie zainteresowanie wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. W Konkursie biorą udział studenci 8 największych polskich uczelni technicznych: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska, Politechnika Białostocka i Politechnika Gdańska.

Konkurs odbywa się dwustopniowo: na etapie uczelnianym a następnie ogólnopolskim. Rozwiązaniem Konkursu jest gala finałowa organizowana w maju na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie gdzie zostaną wręczone nagrody i odbędą się prezentacje zwycięskich konstrukcji. Dodatkowo gali będzie towarzyszyła seria wydarzeń organizowanych podczas całego weekendu. Planowana jest trzydniowa wystawa prac finalistów, konferencja naukowa a także spotkania młodych wynalazców z inwestorami.

Więcej informacji na: kokos.nzs.org.pl oraz fb.com/kokos.nzs

Konkurs KOKOS - patronat honorowy FUndacja JWP

plakat dla konkursu KOKOS