JWP edukuje i popularyzuje własność intelektualną
W dniach 26 i 27 września Fundacja JWP oraz eksperci kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi wzięli udział w projekcie pt. „Własność intelektualna w Twojej szkole” organizowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem przedsięwzięcia jest edukowanie nauczycieli szkół średnich w zakresie ochrony własności intelektualnej. Uczestnicy przyjechali na specjalne warsztaty z całego kraju.

Jako partner projektu Fundacja JWP przygotowała materiał edukacyjny obejmujący tematy dotyczące własności intelektualnej i przemysłowej oraz scenariusze lekcji. Od strony merytorycznej przedsięwzięcie wspierała Dorota Rzążewska i Anna Kupińska-Szczygielska, natomiast Magda Rzążewska i Gabriela Małecka czuwały nad działaniami Fundacji JWP od strony organizacyjnej.

Nauczyciele biorący udział w szkoleniu dowiedzieli się m.in. jak legalnie korzystać z cudzych pomysłów, jak chronić własne utwory, a także kiedy jakie korzyści płyną z ochrony innowacyjnych rozwiązań, ochrony patentów i znaków towarowych.

Przygotowane przez naszych ekspertów szkolenie zostało bardzo wysoko ocenione. Przedstawiliśmy ciekawe treści i materiały edukacyjne. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy dwudniowego szkolenia przekażą wiedzę o ochronie własności intelektualnej i skutecznie zainspirują uczniów do poszukiwania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w ramach podejmowanych przez nich przedsięwzięć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia pt. „Własność intelektualna w Twojej szkole”.