Nowa perspektywa finansowa 2014-2020: jak przygotować się do pozyskiwania dotacji UE?

Europejska Fundacja Wspierania Innowacyjności i Przedsiębiorczości mBank S.A , ADM Consulting Group S.A. oraz Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi serdecznie zapraszają na konferencję pt:

Jak przygotować się do pozyskiwania dotacji UE w ramach nowej perspektywy 2014-2020?
Obecnie finalizowane są prace związane z uruchomieniem nowych programów operacyjnych na lata 2014 – 2020, które umożliwią finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. W ciągu nadchodzących 7 lat na projekty realizowane przez polskie przedsiębiorstwa przeznaczono ponad 70 mld złotych!
Nowa perspektywa finansowa otwiera przed polskimi przedsiębiorcami ogromne możliwości finansowania rozwoju a tym samym wypracowania przewagi konkurencyjnej na rynku europejskim. Aby z nich skutecznie skorzystać, należy poznać nowe zasady przyznawania wsparcia i odpowiednio przygotować firmę jak  i projekty do nadchodzących naborów wniosków.
Spotkanie w znacznej mierze oparte będzie na rzeczywistych przykładach modelowych projektów, a więc uwaga będzie poświęcona głównie praktycznym aspektom przygotowania firm i projektów do pozyskiwania dotacji UE. Aby w pełni zaprezentować nowe zasady, konferencja podzielona została na 4 główne bloki tematyczne:
  • Nowa perspektywa finansowa 2014-2020 – nowości, zmiany, szanse i możliwości
  • Kluczowa waga innowacji i badań w programach 2014-2020
  • Innowacje a wzornictwo – rola ochrony własności intelektualnej i przemysłowej
  • Wsparcie na badania, rozwój i innowacje – założenia wynikające z programów krajowych i regionalnych dla przedsiębiorców
Podczas spotkania specjaliści ds. finansowania inwestycji w sektorze przedsiębiorstw podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami oraz pomogą w sposób praktyczny przygotować się do nowego rozdania środków unijnych.
Zgodnie z informacją na stronie NCBiR (http://www.ncbir.pl/harmonogram-konkursow) jeszcze w lipcu br. możliwe będzie pozyskanie wsparcia na prace B+R oraz ochronę własności intelektualnej, a na przełomie tego i z początkiem następnego roku, można spodziewać się ew naborów na projekty inwestycyjne w ramach nowej perspektywy. Myśląc zatem perspektywicznie, warto ten czas poświęcić na analizę potencjalnych możliwości wsparcia i zdefiniowanie lub doprecyzowanie Państwa planów rozwojowych i inwestycyjnych aby dobrze przygotować  się do pozyskiwania wsparcia z udziałem środków na lata 2014-2020.
Spotkania odbędą się w:
  • Wrocław, 30.06.2014, Sofitel Wroclaw Old Town, ul. Św. Mikołaja 67
  • Katowice, 1.07.2014, angelo Hotel Katowice, Ul.Sokolska 24
  • Gdańsk, 7.07.2014, Hilton Gdańsk, Targ Rybny 1
  • Poznań, 9.07.14, City Park Hotel & Residence, ul. Wyspiańskiego 26a
Materiały do pobrania:
Zachęcamy do udziału w konferencjach, dzięki którym nabędą Państwo niezbędne informacje ułatwiające korzystanie z dotacji UE. Pragniemy podkreślić, iż udział w konferencji jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!
Zespół JWP.