Data i Godzina: 2016-04-19 | 11:00 - 14:30
Miejsce: Agencja Rozwoju Pomorza, Al. Grunwaldzka 472D, Gdańsk

Przedsiębiorcy

Fundacja JWP, JWP Rzecznicy Patentowi i Agencja Rozwoju Pomorza serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Chroń strategicznie! Ochrona praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie. Weź dotacje na innowacje!”, podczas którego uczestnicy zapoznają się z możliwościami ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie w kontekście strategicznego planowania. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy, co pozwoli uczestnikom na praktyczne zapoznanie się z tematem, a także da możliwość aktywnego uczestnictwa.

Alicja Kicińska- Fujawa, krajowy i europejski rzecznik patentowy, dyrektor biura JWP Rzecznicy Patentowi w Krakowie

Łukasz Narloch, specjalista ds. funduszy europejskich, Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

1. Własność intelektualna w przedsiębiorstwie – definicja przedmiotu

2. Własność przemysłowa w innowacyjnym przedsiębiorstwie. Co można i warto chronić?

• znaki towarowe
  • wzory przemysłowe
  • wynalazki i wzory użytkowe
  • oznaczenia geograficzne

3. Zasady budowania efektywnej strategii ochrony praw własności przemysłowej w firmie

• Cele biznesowe a dobór instrumentów ochrony
  • Jeden produkt- tak wiele praw, przykłady strategii ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwie
  • Terytorialny, czasowy i przedmiotowy zakres ochrony a cele biznesowe firmy
  • Własność przemysłowa jako instrument gry rynkowej- ochrona przed konkurencją, blokowanie konkurencji
  • Podsumowanie, dyskusja

4. Możliwości pozyskania dofinansowania na ochronę własności intelektualnej

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się w poniższym formularzu. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.

Do pobrania: informacja na temat parkingu.

Formularz rejestracyjny

Wyrażam chęć uczestnictwa w szkoleniu