Szkolenie „Inspiracja? Kopia? Czy podróbka? Świat podróbek i naruszeń wokół nas. Weź dotacje na innowacje” w Gdańsku
Data i Godzina: 2016-05-31 | 11:00 - 14:30
Miejsce: Agencja Rozwoju Pomorza, Al. Grunwaldzka 472D, Gdańsk

Przedsiębiorcy, pracownicy jednostek naukowo - badawczych, studenci

Czy nanosząc bezprawnie na towar, znak towarowy należący do innego podmiotu popełniamy przestępstwo? Czy obowiązuje terytorialny i czasowy zakres ochrony? W jaki sposób mogę walczyć z podróbkami? Na te i inne pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć podczas majowego spotkania w Gdańsku.

Na szkolenie serdecznie zaprasza organizator spotkania Fundacja JWP oraz partnerzy: JWP Rzecznicy Patentowi, Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Patrycja Cielenkiewicz - prawnik, aplikant rzecznikowski, kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi

Łukasz Narloch - specjalista ds. funduszy europejskich, Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

• Prawa własności przemysłowej wokół nas
  • Terytorialny i czasowy zakres ochrony praw własności przemysłowej
  • Dlaczego nie wszystkie pomysły są oryginalne?
  • Czy wszędzie ochrona praw wyłącznych jest taka sama? Zakres uprawnień wynikających z posiadanych praw wyłącznych.
  • Naruszenie praw wyłącznych tj.: znak towarowy, wzór przemysłowy, patent etc., studium przypadku
  • Źródła prawne ochrony własności intelektualnej i przemysłowej
  • Przykłady naruszeń
  • Możliwości pozyskania dofinansowania na ochronę własności intelektualnej
  • Podsumowanie, dyskusja

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się w poniższym formularzu (informujemy, iż udostępnianie danych w formularzu jest dobrowolne; mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, a także zażądania zaprzestania ich przetwarzania). W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.