Startuj z patentem!
Data i Godzina: 2018-06-29 | 10:00 - 13:00
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Jagiellońska 26, sala konferencyjna (III piętro)

Uczestnicy konkursu "Startuj z Mazowsza", przedsiębiorcy, naukowcy, doktoranci, studenci

Fundacja JWP i kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi serdecznie zapraszają na szkolenie "Startuj z patentem!".

Małgorzata Trejgis, rzecznik patentowy

Część I Własność intelektualna i przemysłowa w przedsiębiorstwie

• Co to jest własność intelektualna i przemysłowa w innowacyjnym przedsiębiorstwie?
  • Rodzaje praw własności przemysłowej.
  • Jedno rozwiązanie – tak wiele praw, terytorialny i czasowy zakres ochrony poszczególnych praw.
  • Co to jest rozwiązanie innowacyjne ? Jak można je chronić?
  • Patent na wynalazek – czyli czy wszystko można opatentować? Jak chronić programy komputerowe?
  • Wynalazek a wzór użytkowy – różnice w podejściu do ochrony.
  • Komu przysługuje prawo do patentu w przedsiębiorstwie? – pojęcie zgłaszającego i twórcy, wspólność prawa do i z patentu.
  • Jak chronić wynalazki w Polsce, a jak na świecie? Różnice w uzyskiwaniu ochrony, procedury, strategia postępowania.
  • Studium przypadku.

Część II Badania patentowe źródłem wiedzy dla wynalazcy i przedsiębiorcy

• Badania patentowe jako źródło wiedzy.
  • Gdzie sprawdzić, czy rozwiązanie jest oryginalne?
  • Co to są badania patentowe?
  • Czy badania patentowe mogą być źródłem inspiracji dla wynalazcy i przedsiębiorcy?
  • Podsumowanie, dyskusja.

Dane osobowe zamieszczone w formularzu będą wykorzystane wyłącznie w celu zgłoszenia udziału i organizacji wydarzenia „Praktycznie (wszystko) o strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie”, które odbędzie się 14.06.2018 r.  w Warszawie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie można dokonać zgłoszenia udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu. Administratorem danych jest organizator wydarzenia. Szkolenie jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.