Czy każdy wynalazek można opatentować?
Czy każdy wynalazek można opatentować?
Data i Godzina: 2019-02-27 | 11:00 - 14:00
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Jagiellońska 26, sala konferencyjna (parter)

Szkolenie skierowane do uczestników konkursu "Innowator Mazowsza", a także  przedsiębiorców i naukowców.

Fundacja JWP i kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi serdecznie zapraszają wszystkich uczestników konkursu "Innowator Mazowsza" na szkolenie Czy każdy wynalazek można opatentować?.

Małgorzata Trejgis, rzecznik patentowy

Paweł Kocańda, rzecznik patentowy

Część I Własność intelektualna i przemysłowa w przedsiębiorstwie

•  Co to jest własność intelektualna i przemysłowa w innowacyjnym przedsiębiorstwie?
  •  Rodzaje praw własności przemysłowej
  •  Jedno rozwiązanie – tak wiele praw, terytorialny i czasowy zakres ochrony poszczególnych praw
  •  Co to jest rozwiązanie innowacyjne ? Jak można je chronić?
  •  Patent na wynalazek – czy wszystko można opatentować?
  •  Wynalazek a wzór użytkowy – różnice w podejściu do ochrony
  •  Komu przysługuje prawo do patentu w przedsiębiorstwie? – pojęcie zgłaszającego i twórcy, wspólność prawa do i z patentu
  •  Jak chronić wynalazki w Polsce, a jak na świecie? – różnice w uzyskiwaniu ochrony, procedury, strategia postępowania
  •  Studium przypadku

Część II Badania patentowe źródłem wiedzy dla wynalazcy i przedsiębiorcy

• Badania patentowe jako źródło wiedzy
  • Gdzie sprawdzić, czy rozwiązanie jest nowe, oryginalne, patentowo czyste?
  • Co to są badania patentowe?
  • Czy badania patentowe mogą być źródłem inspiracji dla wynalazcy i przedsiębiorcy?
  • Podsumowanie, dyskusja

Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się w poniższym formularzu. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.