Jak wykorzystać badania patentowe w relacjach nauki i biznesu?
Data i Godzina: 2016-10-21 | 10:00 - 13:00
Miejsce: Centrum Transferu Technologii CITTRU ul. Czapskich 4, Kraków, I piętro, sala 109

Przedsiębiorcy, pracownicy jednostek naukowo - badawczych, studenci

Fundacja JWP, kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi i Centrum Transferu Technologii CITTRU  serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie „Jak wykorzystać badania patentowe w relacjach nauki i biznesu?", które odbędzie się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

W gospodarce opartej na wiedzy efektywne wykorzystanie badań patentowych jest kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach, nie tylko w dużych przedsiębiorstwach ale również w małych i średnich, w projektach badawczych i start-upowych. Narzędzia służące do poszukiwań patentowych pozwalają szybko i sprawnie przetworzyć ogromną ilość informacji, które przy odpowiednim podejściu można zastosować przy planowaniu działań strategicznych i taktycznych.

Podczas spotkania na praktycznych przykładach przedstawimy możliwości wykorzystania badań patentowych w działalności biznesowej i pracy naukowej. Słuchacze dowiedzą się jak wykorzystywać rezultaty poszukiwań patentowych w budowaniu strategii biznesowej, wyznaczaniu kierunków badań, przy pozyskiwaniu funduszy europejskich jak również w relacjach między inwestorem a start-upem lub zespołem naukowym.

Dodatkowo, w ramach warsztatów, przedstawiciel MITEF Poland podzieli się informacjami na temat działalności Massachusetts Institute of Technology - Enterprise Forum (MITEF) w Polsce i na świecie, a także przedstawi  program akceleracyjny dla polskich startupów technologicznych, którego druga edycja została uruchomiona w październiku. Jest to jedyny tego typu program w Polsce, afiliowany przy Massachusetts Institute of Technology . Rekrutacja do programu trwa od 1 października 2016 roku do 30 listopada 2016 roku. Program ten jest skierowany do naukowców, którzy wypracowali innowacyjne rozwiązania do zastosowania w branży zdrowotnej, surowcowej, energetycznej oraz przedsiębiorstw technologicznych we wczesnej fazie rozwoju.

Do pobrania: zaproszenie na szkolenie „Jak wykorzystać badania patentowe w relacjach nauki i biznesu?"

Dr inż. Sylwia Błażej – Sosnowska, rzecznik patentowy

Maciej Pasernak,  MITEF Poland

• Wspólne cele wynalazców, start-upów i inwestorów w zakresie ochrony własności intelektualnej
  • Rozwój pomysłu na biznes – zabezpieczenie praw własności intelektualnej
  • Najważniejsze zagadnienia z punktu widzenia inwestora / przedsiębiorcy
  • Najważniejsze zagadnienia z punktu widzenia naukowców i start-upów
  • Co to są badania patentowe?
  • Rozwój pomysłu w oparciu o wyniki badań patentowych
  • Wykorzystanie badań patentowych w procesie wyboru inwestycji lub partnera biznesowego
  • Wykorzystanie badań patentowych w pozyskiwaniu funduszy europejskich
  • Co to jest IP Due Dilligence i do czego służy?
  • Jak zarządzać portfolio IP czyli długofalowa ochrona pomysłu w zakresie własności intelektualnej
  • Dołącz do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland! Wspieramy startupy technologiczne
  • Podsumowanie, dyskusja

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja w poniższym formularzu. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.