Data i Godzina: 2018-06-14 | 15:00
Miejsce: JWP Rzecznicy Patentowi, Sienna Center ul. Żelazna 28/30 00-833 Warszawa

Uczestnicy projektu "Rzecznicy Talentów, studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, przedsiębiorcy

Fundacja JWP  zaprasza na szkolenie pt. „Praktycznie (wszystko) o strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie". W trakcie spotkania zostanie również podsumowany projekt "Rzecznicy Talentów".

Dorota Rzążewska - rzecznik patentowy, radca prawny

Godz. 15.00-16.30

1. Własność intelektualna w przedsiębiorstwie

• znaki towarowe
  • wzory przemysłowe
  • wynalazki i wzory użytkowe
  • oznaczenia geograficzne
  • prawo do firmy
  • prawa autorskie i prawa pokrewne
  • domeny internetowe
  • know-how / tajemnica przedsiębiorstwa

2.Zasady budowania efektywnej strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w firmie

• Cele biznesowe a dobór instrumentów ochrony
  • Czasowy i terytorialny zakres ochrony praw wyłącznych
  • Cele biznesowe a zakres ochrony

3. Prawa i obowiązki wynikające z posiadanych praw wyłącznych

4. Zarządzanie własnością intelektualną i przemysłową w firmie

• prawa wyłączne jako składnik majątku przedsiębiorstwa
  • prawa wyłączne jako przedmiotu obrotu
  • rola badań znaków towarowych  i wzorów przemysłowych przy tworzeniu strategii firmy
  • monitoring znaków towarowych niezbędnym narzędziem przy tworzeniu nowych oznaczeń przedsiębiorstwa i jego produktów

5. Jeden produkt- tak wiele praw, przykłady strategii ochrony praw własności przemysłowej w przedsiębiorstwach różnych sektorów rynku

6. Podsumowanie i dyskusja

Godz. 16.30- 17.00

Podsumowanie projektu Rzecznicy Talentów, rozdanie certyfikatów, ogłoszenie laureatów konkursu o staż.

Dane osobowe zamieszczone w formularzu będą wykorzystane wyłącznie w celu zgłoszenia udziału i organizacji wydarzenia „Praktycznie (wszystko) o strategii ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwie”, które odbędzie się 14.06.2018 r.  w Warszawie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie można dokonać zgłoszenia udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu. Administratorem danych jest organizator wydarzenia. Szkolenie jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji z seminarium prosimy o przesłanie informacji na adres fundacji: fundacja@jwp-fundacja.pl.